Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun 2. toplantısını gerçekleştireceği 13 Aralık 2018 Perşembe günü düzenlenen basın açıklamalarında asgari ücrete dair DİSK’in talepleri bir kez daha ifade edildi.”Asgari Ücret 2800 Net! Olmalı”

İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) önünde saat 12:30’daki basın açıklamasına, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Yönetim Kurulu üyesi Kanber Sayılı, DİSK önceki dönem Genel Başkanı Kani Beko, sendikalarımızın genel başkanları, genel merkez ve şube yöneticileri ve DİSK’li işçiler katılırken, demokratik kitle örgütü ve siyasi parti temsilcileri de destek verdi.

Burada bir açıklama yapan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, asgari ücretin sadece asgari ücret ile geçinmeye çalışan 7 milyona yakın işçinin ve ailesinin değil, emeklisinden kamu çalışanına emeğiyle geçinen herkesin çalışma ve yaşam koşullarını belirleyen temel bir ölçüt olduğunu söyledi. Asgari ücretin devletin toplumla yaptığı en büyük toplu sözleşme olduğunun altını çizen Arzu Çerkezoğlu, kriz koşullarında asgari ücretin her zamankinden önemli hale geldiğini vurguladı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Asgari ücretin enflasyon karşısında korunması için, milli gelir artışından yararlanması için, geçim ücreti olabilmesi için, asgari ücrette yaşanan kayıpların giderilmesi için, işçilerin krize karşı korunması için asgari ücretin net 2800 TL olması gerektiğini söyledi. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.