DİSK’in kıdem tazminatı konusunda yurt genelinde almış olduğu eylem kararı doğrultusunda Ankara’da da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde basın açıklaması yapıldı.

“Kıdem Tazminatı Haktır, Gasp Edilemez! Kıdem Tazminatında Fon Değil Garanti İstiyoruz!” konulu basın açıklaması için DİSK üyesi işçiler, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde bir araya geldi. “Direne direne kazanacağız”, “Kıdemi değil taşeronu kaldır”,“Kıdeme uzanan eller kırılsın”, “Kıdemimize dokunma, sabrımızı taşırma”, “Zafer direnen işçilerin olacak” sloganları eşliğinde süren yürüyüş sonrası basın açıklaması yapıldı.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, açıklamasında kıdem tazminatının 80 yıllık temel bir işçi hakkı olduğunu belirttiği konuşmasında, Türkiye işçi sınıfının 1936’dan beri kıdem tazminatı hakkına sahip olduğunu; Hükümetin kapalı kapılar ardında, sendikalardan ve işçilerden gizli kıdem tazminatını fona devretme hazırlıklarını yürüttüğünü söyledi.

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Beko, kıdem tazminatı fonunun çıkmaz yol olduğunu, fon dayatmasına karşı sonuna kadar direneceklerini, direnmekle yetinmeyerek, kıdem tazminatı hakkının geliştirilmesi ve garanti altına alınması için talepleri yükselteceklerini söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.