Bandırmaspor Yönetimi TFF 2. Lig Kırmızı grupta Kahramanmaraşspor deplasmanında yaşanan hakem faciasının ardından yaptığı basın açıklamasıyla MHK’yi göreve çağırdı.

 

 

Bandırmaspor Kulübü olarak;
Hata ve yanlış arasındaki farkı ayırt edecek kadar tecrübeye sahip, ”Alın teri” kavramının tanımını ilke edinmiş kadar büyük, daha nice başarılara imza atacak kadar da bu liglerin köklü kulüplerinden biriyiz. Dolayısıyla, özellikle bu sezonun ilk maçından itibaren yapılan ”yanlışları” kolaylıkla gözlemleyebiliyor ve yorumlayabiliyoruz.

1965 yılında kurulmuş; sponsorsuz , arkasında taraftar desteğinin dışında hiçbir destek almayan bir ilçe takımı olarak; ”Kazanacaksak da sahada, kaybedeceksek de sahada; masalarda, lobilerde değil.” mottosunu, kurulduğumuz ilk günden bu yana benimsediğimizi, ”alın terine” saygıyı büyüklerimizden öğrendiğimizi bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Geçen hafta kendi sahamızda oynadığımız maçtaki hakem skandalının üzerine, dün de 3-1 üstünlüğümüz ile devam eden Kahramanmaraşspor karşılaşmasında, tüm futbolseverlerin gördüğü üzere; kaptanımız Rıza Efendioğlu’nun, atılan ara topta, rakibine neredeyse fiziki hiçbir reaksiyonda bulunmadan topu uzaklaştırdığı pozisyonda 63. dakikada kırmızı kart görmesi ve ardından çalınan kolay düdükler ve de tarafımıza gösterilen 7 sarı kart ile maçın puan kaybımız ile sonuçlanmasını, bir hatalar zinciri ya da tesadüf olarak yorumlamaktan, üzgün bir şekilde uzağız. Bu yapılanın, maç içinde oynanmış ucuz ve amatörce bir oyun olduğunu, ne pahasına olursa olsun Bandırmaspor’un puan kaybetmesinin sağlandığını tüm kamuoyu yorumlamaktadır.

Artık tedirginlik duyduğumuz, bireysel hakem hatalarında kasıt aradığımızı açık olarak ifade etmekle birlikte hakem performanslarını daha büyük bir titizlikle takip edeceğimizi vurgulayarak; Türk Futbolunun geleceği adına MHK’yı mesaiye davet etmekteyiz.

Hakemleri ise çaldıklarının sadece bir düdük olmadığının; bir şehrin hayallerini, umutlarını, alın terini çaldıklarını da hatırlatmak isteriz.

Son olarak belirtmek isteriz ki; Bandırma’da rüzgarlar sert eser ve hiçbir rüzgar yıkamamıştır bu şehrin mert çocuklarını!

Saygılarımızla.

Bandırmaspor Yönetim Kurulu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.